Nowe młotki sds plus Bosch

User Rating:  / 0

Nowe młoty sds plus DFV

Hej

Mamy współcześnie masa różnych nowości, nie wiem czy to powiązane jest z kryzysem. Bo chodzi o to, że trzeba wytwarzać cały czas coś nowego, żeby nie wypaść z obiegu. Najczęściej firmy zmieniają wygląd, albo jeden czy kilka parametrów i mamy nowy super funkcjonalny produkt. To taki trend bo notoryczne przemiany to ruch w interesie i zysk. W takim przypadku nabywca jest zmuszony na doświadczalny wybór i jedynie sprawdzenie nowego produktu, może nam odpowiedzieć czy mamy do czynienia z nowinką techniczną czy tylko z zmianą nazwy i wizerunku.
Ale powracam do tematu, Bosch wypuścił nowy produkt młoto wiertarka GBH 2-28 DFV. Niezależnie od zmiany nazwy i wyglądu, dostajemy nowe parametry, czyli: 850W co przekłada się na powiększenie energii pojedynczego udaru. Czyli z 2,8J na 3,2J, czy to mało czy dużo zależy, do czego będziemy stosować, jeżeli do wiercenia pod ocieplenie wiertłami sds plus o średnicy 10mm to nie ma to większego znaczenia. Może poza tym, że narzędzie będzie mniej obciążone. Tymczasem jak w ręce złapie taką młotowiertarkę instalator i wsadzi wiertło sds plus dajmy na to 20 mm i długie na 500mm to już będzie wiedział, za co zapłacił. Wtedy taka moc i energia udaru są niezwykle przydatne.
Oprócz tego młot GBH 2-28 DFV został wyposażony w sprzęgło przeciążeniowe, szczotkotrzymacz zamieniający obroty przy zachowaniu 100% mocy na lewych obrotach. I jeszcze uchwyt z redukcją wibracji. Czy to jest istotne może powiedzieć pracownik, który wierci bez ustanku caluśki dzionek a później nie może trzymać kubka z piciem, bo mu sie tak ręka trzęsie.
Cena jak można sie domyślać wyższa od modelu uprzedniego, ale tak to jest.

Wiertarki stołowe Bernardo

User Rating:  / 0

Uniwersalne wiertarki stołowe Bernardo. Proste w obsłudze i co najważniejsze przystępne cenowo. Jak większość wiertarek stołowych i te mają napędy pasowe. Taki napęd ma dwie fundamentalne zalety pierwsza to oczywiście możliwość zmiany obrotów. Jest może uciążliwa bo za każdym razem trzeba otwierać pokrywę i przekładać paski na inne koła pasowe. Ale dzięki temu, mamy zawsze wykorzystane 100% mocy silnika, nic nie znika w elektronicznych ukladach. Druga zaleta to brak stałego połączenia z silnikiem. Jak nam się coś zakleszczy, np. wiertło albo otwornica to pasek będzie się po prostu ślizgał po kołach i mamy super sprzęgło, prymitywne ale skuteczne.

Krótki opis wiertarek stołowych Bernardo:Do warsztatów, lżejszego przemysłu, majsterkowiczów.
Pasowa przekładnia zmiany prędkości 12 do wyboru, 3-położenia dźwigni posuwu pionowego wrzeciona.
Regulacja wysokości stołu wzdłuż listwy zębatej za pomocą korby, przechył blatu w zakresie 45°-0°-45°, z wykorzystaniem podziałki kątowej, ponadto możliwość odchylania stołu na boki.
Wrzeciono łożyskowane kulkowo.
Nastawianie głębokości wiercenia z wykorzystaniem podziałki.
Krzyż laserowy do dokładnego wyznaczania punktu wiercenia. Bardzo fajna opcja!
Osłona ochronna wiertła z mikrowyłącznikiem, o regulowanej wysokości usytuowania.
Dostarczane w komplecie z 16 mm uchwytem wiertarskim, trzpieniem do uchwytu wiertarskiego, klinem do wybijania wiertła i kluczami trzpieniowymi sześciokątnymi, silnikiem o stałej prędkości i klasie szczelności IP 44, Co oznacza klasa IP przeczytać można Tutaj.
3-żyłowym kablem zasilającym, oraz wyłącznikiem zwalnianym przy zaniku napięcia.

Nowe szlifierki Bosch

User Rating:  / 0

Tak sobie oglądałem te nowiusieńkie szlifierki Boscha i zmian w sumie nie jest dużo. To, co rzuca się w oczy to innowacyjne rozwiązanie przycisku do klinowania tarczy, uprzednio produkowali takie okrągłe z lekko odstającą jedną połówką. Na chwilę obecną są prostokątne i dokładnie się chowają. W sumie to nigdy nie mieliśmy reklamacji na defekt takiego guzika. Ale być może Bosch miał i z tego względu zmienili.

Oryginalne szlifierki kątowe podmienią typy klasy od 800 watów do 1400 watów. Dowolny z dziewięciu typów ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest zaopatrzony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i spora żywotność między narzędzi tej klasy zostały uznane w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez renomowaną niemiecką organizację SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.


Prócz tego, większy guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa zniana osłony tarczy zapewniają bardziej komfortową obsługę. Oryginalne rozwiązania techniczne wdrożone w szlifierkach kątowych przekładają się na bezpośrednie korzyści dla użytkowników: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstotliwość i koszty operacji serwisowych, natomiast różnorodny plik zabezpieczeń dostarcza klientom pewność, że maszyna wypełnia coraz wyższe wymagania w aspekcie bezpieczeństwa i higieny pracy.


Stosowanie oryginalnego przetestowanego osprzętu Bosch pozwala uzyskać najlepsze efekty podczas wykorzystywania elektronarzędzi w pracy: cięcia kątowników i profili metalowych, rur i prętów, blach i płyt stalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z metali kolorowych, szlifowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania powierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy specjalnie opracowana szlifierka Bosch GWS ). Czyszczenia z rdzy i innych zanieczyszczeń. W dodatku, szlifierkami kątowymi Bosch można także przecinać beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeśli zastosujemy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z nawierzchni drewnianych.

Frezarki Bosch

User Rating:  / 0

nowa frezarka boschDzień dobry
Nieco nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to nowiuteńka frezarka GMF 1600 CE, która zastąpi dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowiutka frezarka nie licząc designu ma kilka patentów. Ergonomiczny wyłącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa także po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, czyli niemało, ale biorąc pod uwagę trwały i masywny korpus oraz sprawny silnik 1600W z CE to nie powinno być kłopotu z obsługą. I jeszcze Bosch tak opracował górną pokrywę, że można bez problemu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna powierzchnia jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma dodatkowo przeźroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że tego rodzaju banał czasem pomaga w pracy.
Druga maszyna to frezarka GMF 1600 CE  górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Kadłub silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją przedstawiłem wyżej, na dodatek posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki można bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają uchwyty dostosowane do frezów do drewna 8 mm i 12 mm.

Szlifierka GWS 7-125

User Rating:  / 1

szlifierka kątowa gws 7-125Szlifierka kątowa GWS 7-125 720W Bosch
Jak się na nią z boku patrzy to szlifierka jak każda inna, w miarę lekka z nie za dużym silnikiem. Z kolei jak się weźmie w rękę tą szlifierkę to od razu bez dwóch zdań co w niej jest niesztandarowego. Przede wszystkim jest nadzwyczaj wąska dziewczyna by stwierdziła że szczupła, super leży w ręku. Silnik nie jest za duży bo 720 wat nie powala, ale dla określonych robót to będzie w sam raz. W inżynierii odchodzi się od zbytków i niecelowych buforów mocy, bo nie ulega wątpliwości prąd kosztuje. Jak wykonujemy dużo drobnych robót, np. przecinanie prętów gwintowanych cienką tarczą 1 mm. to po co nam mocniejsza szlifierka, GWS 7-125 wystarczy, i tak używamy niewielką cząstkę mocy silnika. Do poważniejszych prac można wybrać model cięższy np. GWS 1400 i z napędem dwa razy mocniejszym.
Abstrahując od tego, że jest szczupła ma nader cudownie rozwiązane dostęp do szczotek węglowych. Nie trzeba ściągać dolnej pokrywy, notabene na zdjęciu to widać. Odkręcamy wkręt i po problemie.