Frezarki Bosch

User Rating:  / 0
PoorBest 

nowa frezarka boschDzień dobry
Nieco nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to nowiuteńka frezarka GMF 1600 CE, która zastąpi dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowiutka frezarka nie licząc designu ma kilka patentów. Ergonomiczny wyłącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa także po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, czyli niemało, ale biorąc pod uwagę trwały i masywny korpus oraz sprawny silnik 1600W z CE to nie powinno być kłopotu z obsługą. I jeszcze Bosch tak opracował górną pokrywę, że można bez problemu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna powierzchnia jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma dodatkowo przeźroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że tego rodzaju banał czasem pomaga w pracy.
Druga maszyna to frezarka GMF 1600 CE  górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Kadłub silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją przedstawiłem wyżej, na dodatek posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki można bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają uchwyty dostosowane do frezów do drewna 8 mm i 12 mm.