Niedługo nowe maszyny Rubi do płytek

User Rating:  / 0
PoorBest 
Category: Aktualności

W miesiącu sierpniu Rubi ma chęć wprowadzić nową przecinarkę elektryczną do nadzwyczaj twardych płytek o dużej precyzji cięcia. Wartości wciąż nie znamy, wietrzę że pierwsze informację będą dostępne na początku przyszłego miesiąca. A oto co piszą eksperty od marketingu na temat DC 250-1200:
Odpowiadając na wymogi rozwoju materiałów ceramicznych na rynkach światowych, RUBI® wprowadza właśnie do swojej oferty nową przecinarkę do płytek elektryczną DC-250-1200, którą opracowano zwłaszcza pod kątem zabezpieczenia dokładności cięcia i sztywności konstrukcji.

W porównaniu do modeli DW, długość cięcia w DC została przedłużona do 120 cm, a głowica tnąca nowatorskiej konstrukcji przesuwa się na łożyskach wzdłuż prowadnicy o całkowicie zmodernizowanej geometrii. Pozwala to uzyskiwać wysoką precyzję nawet przy cięciach pod kątem najtwardszych materiałów ceramicznych, gresu, gresu szkliwionego i innych.

Obok nowej osłony tarczy powinno się wyróżnić nowy, szerszy korpus umożliwiający użytkowe cięcie płyt wielkoformatowych. Wanna przykryta jest zdejmowalnymi blatami stołu nowej konstrukcji i posiada element dekantacji wody zmniejszający jej rozbryzg. Przymiar czołowy oraz przestawny przymiar kątowy pozwalają na dokonywanie precyzyjnych cięć seryjnych oraz po przekątnej.
Napęd główny maszyny ma moc 1,5 KM z uchylnym silnikiem umożliwiającym cięcie pod kątem oraz cięcia wgłębne. Zgodnie ze standardami RUBI®, maszyna DC objęta jest 2.letnią gwarancją w międzynarodowej sieci serwisu posprzedażnego RUBI®.

Ponoć dostępny od początku sierpnia 2013 roku.