Materiały ścierne Bosch 1/3

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Odsłony: 726

Dzień dobry
Fabryka Boscha ma ponad 130-letnie doświadczenie w opracowywaniu zaawansowanych materiałów ściernych. Wraz z wieloma, wspólnikami m.in. producentami farb i lakierów, analizuje różnorodne potrzeby użytkowników. Wyniki są wykorzystywane w celach badawczych, są one podstawą innowacji artykułów ściernych. Cykl artykułów będzie dotyczył materiałów ścier. nasypowych i tarcz do cięcia i szlifowania np: tarcza do metalu 355


    Od czynników pierwszych aż do finalnego produktu, wszystkie etapy procesu produkcyjnego są planowane w zgodzie z najbardziej zaawansowanymi standardami technologii. Każdy z etapów produkcji idealnie do siebie pasuje, czego wynikiem są innowacje i usprawnienie procesów, które pomagają użytkownikowi bez trudu radzić sobie z wyzwaniami dnia powszedniego.
     Jakość oraz precyzja materiałów ściernych mają duże znaczenie podczas obróbki wymagających i kosztownych powierzchni. Każdy z elementów, od podkładu do pokrycia ziarnem jest ważnym elementem idealnego materiału ściernego. Odpowiednia formuła, wynikająca ze współdziałania wszystkich elementów, ma duży wpływ na rezultat szlifowania. Formuła składa się z czterech elementów:


1. Wysokiej, jakości podkład.
Odpowiedni podkład zapewnia lepsze przyleganie, rozciąganie, większą odporność na rozerwanie, większą elastyczność i stabilność (na przykład podkłady w których skład wchodzi lateks dają w efekcie nad wyraz stabilne, a równocześnie elastyczne papiery ścierne do szlifowania ręcznego).
2. Równomierne rozprowadzenie spoiwa.
Równomierne i stałe rozprowadzenie spoiwa bazowego i wierzchniego dzięki użyciu nadzwyczajnej techniki pomiaru. Zależnie od przeznaczenia materiału szlifierskiego stosowane są bardziej miękkie i elastyczne, twardsze lub bardziej ciągliwe spoiwa.
3. Właściwe ziarno szlifierskie i jego równomierne rozprowadzenie.
Do każdego z zastosowań stosuje się ziarno optymalne pod względem wielkość, twardości, ciągliwości i kształtu. A dla uzyskania optymalnej, równomiernej odległości pomiędzy ziarnami, specjalnie nadzorowany jest prces pokrywania ziarnem.
4.Powłoka dodatkowa,
Zapewnia łatwiejsze odprowadzanie pyłu szlifierskiego z materiału ściernego, przeciwdziała nadmiernemu zatykaniu się przestrzeni między ziarnami.