Written by Super User
Hits: 448

Pasty polerskie i ścierne woskowe są sprzedawane w postaci kostek o różnych kształtach. Polerowanie odbywa się na szlifierkach stołowych lub polerkach, na które założono krążki z filcu technicznego. Pasta pod wpływem temperatury tarcia rozpuszcza się i powleka detal polerowany. Po wypolerowaniu powierzchnia jest pokryta cieniutką warstwą wosku i tłuszczu, jeżeli chcemy nanieść powłoki ochronne trzeba by powierzchnię przemyć acetonem.
Pasty polerskie i ścierne służą do obróbki wykańczającej powierzchni metalowych, mineralnych , bursztynu i innych na różne stopnie połysku. Zależnie od średnicy zastosowanego ziarna dzielimy je na wstępne, ścierne do obróbki zgrubnej i wykańczające polerskie dające wysoki połysk lub nawet lustrzane.

Najbardziej popularna to pasta polerska PP-20 na bazie polerskiego tlenku chromu.

https://domtechniczny24.pl/pasty-polerskie.html

Poleruje na wysoki połysk w zastosowaniu jest uniwersalna do: miedzi i jego stopów w tym mosiądzu i brązu, do stali węglowej, do stali narzędziowych i stopowych w tym stali nierdzewnych.


Następnie Pasta polerska niebieska PP-30, do ostrzejszego polerowania uniwersalna stali, mosiądzu i brązu, i stali inox, niklu i srebra. Ja stosuję ją do mosiądzu jest idealna.

A tak wyglądają detale po polerowaniu:


Biała LUX ziarno 800 600 do wstępnego polerowania stali i metali nieżelaznych w tym rurek aluminiowych, felg czy innych z aluminium.

.
Biało - kremowa PP-50 bardzo sucha pasta do polerowania zwierciadlanego, bodajże najbardziej uniwersalna do kamieni sztucznych dekoracyjnych, bursztynu, metali nieżelaznych takich jak: felg aluminiowych, miedzi jego stopy, stal nierdzewna, stale węglowe. Suche pasty ciężko się nakładają jak kręci się filc to nie przyklejają sie tak łatwo do niego. Najlepiej wtedy lekko podgrzać element polerowany i nanieść pastę na niego.

Pozdrawiam