Written by Super User
Hits: 8185

Dzień dobry

Dziś krótki tekst związany z nową linią armatury przemysłowej wykonanej ze stali nierdzewnej 316. Dedykowanej do instalacji przemysłowych o ciśnieniu do 10 bar. Na pewno jak obejrzycie taką złączkę to natychmiast nasunie się pytanie tylko do 10 bar? No tak na więcej wypada mieć atest a atest jest kosztowny. Ale zdrowy rozsądek radzi że wytrzyma więcej, a może nawet znacznie więcej. Ale w taki sposób to piszę tylko na blogu, tak przy kawie lub herbacie bo w opisie pod artykułem nie można.
Wracając do wątku, armatura instalacyjna ze stali kwasoodpornej AISI 316 to w rzeczywistości wysokiej jakości elementy złączne wykorzystywane szeroko w rozmaitych gałęziach przemysłu min. chemicznym, spożywczym, ciepłowniczym, petrochemicznym, farmaceutycznym, do przesyłania wszelakiego rodzaju mediów – od sprężonego powietrza po ciecze, parę wodną i gazy. Wykonanie elementów oceniam na 5. Gwinty oczywiście rurowe typ G zewnętrzne stożkowe a wewnętrzne walcowe.
Asortyment będziemy sukcesywnie poszerzać, na początek jest mufa, nypel nierdzewny, w rozmiarach 1/4 i 1/2, dalej kolanka różnego rodzaju redukcje, korki zaślepki, trójniki czwórniki i na koniec króćce do wspawania.

Wszystko w zakresie gwintów 1/4" , 3/8" , 1/2" , 3/4" i 1" cala. Ponieważ to stal 316 to bez problemu pospawa się Migomatem albo Tigiem.


Miłego dnia

Category: