Frezy do mininarzędzi Dremel

User Rating:  / 0

frezowanie dremelFrezy Dremel ze stali szybkotnącej o różnych kształtach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewna egzotyczne, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Doskonale naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają zagłębienia profilują powierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to kolejna grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Niesłychanie malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna egzotyczne, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, mosiądz, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z nadzwyczaj trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych kształtach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są niezwykle trwałe i funkcjonalne w pracy. Przydają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są bardzo trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drzewo, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy Dremel kształtowe. To takie mini frezy spotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Ściernice dremel

User Rating:  / 0


Kamienie szlifierskie do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Produkowane są w różnych zarysach i rozmiarach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, wygładzania spoin i lutów. Doskonale gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z wyraźnymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z grupy produktów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak w trakcie pracy istnieje konieczność częstej wymiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza znakomicie nadaje się do szlifowania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, z racji tego nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy.

Ściernice z węglika krzemu przeznaczone są do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, marmuru. Nadają się dodatkowo do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki użyciu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych wymiarach, zależnie od modelu łańcucha wybieramy właściwą średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym wypełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie całkowicie tępy.

Końcówki polerskie Dremel

User Rating:  / 1

Końcówki polerskie Dremel

Ten asortyment Dremela służy do wykańczania i względnie satynowania nawierzchni. Jest to końcowy cykl obróbki powierzchni, zwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Doskonałe do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są używane do obróbki wykańczającej miedzi i jej stopów, stali gatunkowej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkła, granitu i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają idealnie wszelkie zadziory, grady i szlifują rysy. Dlatego że są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Powinno się tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Kolejna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek na hali o średniej gęstości. Doskonały do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się także do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.
Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one precyzyjnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie rysują one nawierzchni, bo są bardziej miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z nierdzewki. Ponieważ w swoim składzie nie zawierają siarki to nie wywołują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym bardzo mało się pisze. Jest to fakturowanie drzewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest bardzo ciekawy warto spróbować.

Szlifierki akumulatorowe Dremel

User Rating:  / 0

Szlifierki akumulatorowe Dremela

Najmniejszy z rodziny akumulatorowych szlifierek Dremel 7700. Wyposażony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Lekkie, dopracowane urządzenie znajdzie zastosowanie w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z zastosowaniem mniejszych frezów i narzędzi polerskich.

Miniszlifierka Dremel 8000 to bardzo użyteczne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe mikronarzędzie. Posiada bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim pułapem prędkości 35000 obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim pracować stale bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do zastosowań profesjonalnych i amatorskich.

Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale również litowo jonowy, z całą pulą korzyści. Szlifierka trzyma moc przez długi czas mimo braku ładowania, akumulator można naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został wyposażony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

W największym stopniu rozbudowane elektronarzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Mocny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o dużej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Przecinanie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny przełącznik obrotów i samohamujący silnik.

Mini szlifierki Dremel

User Rating:  / 0

Miniszlifierki Dremel

 

Najmocniejszy i w najwyższym stopniu rozbudowany wariant miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest przełącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na maksymalną moc nawet przy niskich obrotach. Wydajny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

W największym stopniu niezawodny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany przełącznik obrotów wydajny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych egzemplarzy. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeśli potrzeba coś istotnie niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do każdego modelu Dremela, pasują do niego wszystkie przystawki i akcesoria.

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale chyba cieszył się tak dużym uznaniem że firma postanowiła wprowadzić go na nowo. Niezależnie od tego ma szansę współzawodniczyć z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.