Nowe szlifierki Bosch

User Rating:  / 0
PoorBest 
Hits: 9306

Tak sobie oglądałem te nowiusieńkie szlifierki Boscha i zmian w sumie nie jest dużo. To, co rzuca się w oczy to innowacyjne rozwiązanie przycisku do klinowania tarczy, uprzednio produkowali takie okrągłe z lekko odstającą jedną połówką. Na chwilę obecną są prostokątne i dokładnie się chowają. W sumie to nigdy nie mieliśmy reklamacji na defekt takiego guzika. Ale być może Bosch miał i z tego względu zmienili.

Oryginalne szlifierki kątowe podmienią typy klasy od 800 watów do 1400 watów. Dowolny z dziewięciu typów ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest zaopatrzony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i spora żywotność między narzędzi tej klasy zostały uznane w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez renomowaną niemiecką organizację SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.


Prócz tego, większy guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa zniana osłony tarczy zapewniają bardziej komfortową obsługę. Oryginalne rozwiązania techniczne wdrożone w szlifierkach kątowych przekładają się na bezpośrednie korzyści dla użytkowników: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstotliwość i koszty operacji serwisowych, natomiast różnorodny plik zabezpieczeń dostarcza klientom pewność, że maszyna wypełnia coraz wyższe wymagania w aspekcie bezpieczeństwa i higieny pracy.


Stosowanie oryginalnego przetestowanego osprzętu Bosch pozwala uzyskać najlepsze efekty podczas wykorzystywania elektronarzędzi w pracy: cięcia kątowników i profili metalowych, rur i prętów, blach i płyt stalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z metali kolorowych, szlifowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania powierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy specjalnie opracowana szlifierka Bosch GWS ). Czyszczenia z rdzy i innych zanieczyszczeń. W dodatku, szlifierkami kątowymi Bosch można także przecinać beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeśli zastosujemy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z nawierzchni drewnianych.