Przecinarki do płytek

User Rating:  / 0
PoorBest 
Category: Narzędzia - nowości
Hits: 1582

Polskie solidne maszynki do płytek

Konkretna firma z Polski. Maszyny do płytek to baza dla glazurnika, przede wszystkim współcześnie, polscy konsumenci są ogromnie wymagający, czasem do przesady. A być może powinienem napisać w dominującej wielkości do przesady, patrzą na płytki pod kątem grafiki komputerowej. Podczas gdy coś nie gra o milimetr to od razu monstrualne halo i nie chcą wynagradzać, tak jak gdyby zależało od tego ich żywot i zdrowie. To nienormalne, ale cóż z interesantami się nie dyskutuje, bo klient nasz pan na zamku. Jak glazurnik ma do położenia trochę drogiej terakoty, to znacząca sprawa, aby było całość równo pocięte. Kitajskie tanie maszynki do płytek  w większości tną po łuku, i jest nadal problem z odległością kółka przy cięciu od płytki. Bez wątpienia gdy się rurki ugną to moc docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, następująca sprawa to Chinole jak sprzedają  kółko o wymiarze 16 mm to takie kółko pod żadnym pozorem nie ma całkowitego wymiaru. Może mieć 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm. Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm współgrają do maszynek MGŁ, MGŁN i MG. Nie mówiąc o tym w maszynkach MGŁR gdzie wolno zakładać  noże 8 mm, 10mm i 12mm, mamy ewentualność ustawienia położenia noża, dokładnie jak przystało na rasowe maszynki do płytek. Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann Topline ( topline 630, topline 720, topline 920, topline 1250)

Kolejna kwestia to prowadnice i uchylne gumowane podstawy, całość jak przystoi, a i jeszcze te wzmocnienia pod linią cięcia, tak jak w profesjonalnych to sztywny profil, a nie dziadostwo wytłoczenie z blachy.

Prowadnice w droższych wzorach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy stalowej, skądinąd czuć to przy wadze maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie polskie gniotsa nie łamiotsa.

Większa część rodaków labidzi na kryzys, niemniej jednak jak ten recesję ( sztuczny, ale to kwestia na wiele godzin ) pokonać w kraju jak nie popieramy swojskich spółek? Szczyptę patryjotyzmu rodacy. Termin dobre…bo…z.ukochanej-polski funkcjonuje jak coś jest w rzeczy samej wyśmienite, a maszynki do płytek Walmer są takie.