Szczypce do pierścieni segera

User Rating:  / 2
PoorBest 
Category: Narzędzia - nowości
Hits: 1208

Nowe szczypce do pierścieni segera.
Projektanci Wiha jakiś czas temu przekształcili kształt i budowę główki. Zawsze były profilowane, to taki warunek. Jeśli ktoś nakładał albo ściskał pierścienie segera to wie, że od czasu do czasu pierścień spadał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Przyczyna prosta, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle ukształtowane końcówki. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych winny mieć końcówki odchylone na zewnątrz.

Ale na nieszczęście, w wszystkich tanich modelach nie znajdziemy takiego rozwiązania. Standardowe szczypce mają pręciki częstokroć o różnorakiej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to swój jedyny plus - cenową, tanie szczypce są świetne jak chce coś sporadycznie założyc lub ściągnąć zabezpieczenie. Ja nie mam do dzisiaj, żadnego kompletu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Tymczasem mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim - cały dzień pracy, to doceni przemyślane i solidnej jakości szczypce segera. W wszystkich rozmiarach do kupienia - https://domtechniczny24.pl/szczypce-segera.html


Wiha ma dwa modele, pierwszy tradycyjny, główki są modelowane, odgięte z pomocniczym wgłębieniem na oczko pierścienia. I nowe szczypce segera z profilowanymi główkami wpychanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są ponadto pokryte dodatkową nawierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i unikalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która efektywnie likwiduje odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce do pierścieni Wiha są nader ergonomiczne, bajecznie leżą w dłoni, nawet jak mamy umazane palce smarem to nie ślizgają się tak jak w typowych. I jeszcze jedna sprawa, która niezmiernie denerwuje podczas roboty. Często sie zdarza, że te wspaniale wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.


Produkowane są w 4 kształtach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast rozmiary są uzależnione rozmiarem używanych pierścieni.