Zmiana w sprayach dla geodetów

User Rating:  / 2
PoorBest 

Dzień dobry.

Nic nie pozostaje wieczne. Przez długi okres sprzedawaliśmy farby geodezyjne motipowskie, w tamtym roku firma zapowiedziała zmianę polityki i przeniosła magazyn główny gdzieś do Niemiec. W efekcie dostawy okazały się nieekonomiczne i zaczęliśmy poszukiwać nowego producenta, udało się dotrzeć do znanej i cenioną przez geodetów firmę Soppec.

Co to jest spray geodezyjny? Albo inaczej nazywany farbą do znakowania dróg, jest to farba o niewielkiej zawartości lakieru ale bardzo dużej zawartości pigmentu. W przypadku farb dla geodetów są to kolory pomarańczowe, żółte, czasami niebieskie i wszystkie fluorescencyjne. Muszą być skutecznie widoczne i utrzymywać się na jezdni nie dłużej niż 12 miesięcy, ale nie krócej niż 2-3 miesiące. Bo tyle teoretycznie potrzeba do wykonania remontu itd.

Poza tym budowa puszki pozwala na pracę zaworem w dół, a nie tak jak w przypadku zwykłych sprayów zaworem do góry. Powód jest banalny: wyprostowany pracownik oznacza jezdnię lub ziemię a więc kierunek przepływu farby jest pionowy od góry w dół. Do tego sama głowica i ochrona zaworu jest tak skonstruowana, żeby można go było wepchnąć do samochodu, skrzynki czy na pakę i nie zepsuć zaworu. Jest on po prostu zabezpieczony przez osłonkę w kolorze farby.

Wracając do tematu nowa firma Soppec wytwarza dwa typy sprayów:

Pierwszy o dużej zawartości lakieru i tym samym dużej trwałości - około 12 miesięcy na drodze. I o niskiej zawartości lakieru - utrzymuje się do 3 miesięcy. My zdecydowaliśmy się na tą pierwszą, o nazwie FLUO TP. Powód jest banalny odbiorca nie wie i nie jest w stanie przewidzieć jak długo będzie musiała ona zostać zauważalna. Lepiej więc zaopatrzyć się w 12 miesięczną droższą i mieć pewność, że przy przedłużającym się remoncie nie zniknie z drogi:)
Farby pakowane są po 12 sztuk w kartonie ale naturalnie sprzedajemy je na sztuki. Na razie mamy pomarańczową i żółtą.
Pozdrawiam