Twarde pasty polerskie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Odsłony: 1318

Pasty polerskie i ścierne woskowe są produkowane w formie brył o różnych kształtach. Polerowanie odbywa się na szlifierkach stołowych lub polerkach, na które założono tarcze z filcu. Pasta pod wpływem tarcia roztapia się i powleka detal polerowany. Po wypolerowaniu powierzchnia jest pokryta cieniutką warstwą wosku i tłuszczu, jeżeli planujemy nanieść powłoki ochronne trzeba by powierzchnię przemyć rozpuszczalnikiem.
Pasty polerskie i ścierne służą do obróbki wykańczającej powierzchni metalowych, mineralnych , bursztynu i innych na różne stopnie połysku. Zależnie od klasy zastosowanego ziarna dzielimy je na wstępne, ścierne do obróbki zgrubnej i wykańczające polerskie dające wysoki połysk lub nawet lustrzane.

https://domtechniczny24.pl/pasty-polerskie.html

Najbardziej popularna to PP-60 na bazie polerskiego tlenku chromu. Poleruje na wysoki połysk w użyciu jest wszechstronna do: miedzi i jego stopów w tym mosiądzu i brązu, do stali węglowej, do stali narzędziowych i stopowych w tym stali nierdzewnych.
Następnie , do ostrzejszego polerowania uniwersalna stali, mosiądzu i brązu, i stali inox, niklu i srebra.
Biała pasta polerska PP-10 do wstępnego polerowania stali i metali nieżelaznych w tym listew aluminiowych.
Biało - kremowa PP-50 bardzo sucha pasta do polerowania zwierciadlanego, zapewne najbardziej uniwersalna do tworzyw sztucznych, bursztynu, metali nieżelaznych takich jak: aluminium, miedzi jego stopy, stal kwasoodporna, stale uleprzane.