Frezy do mininarzędzi Dremel

User Rating:  / 0
PoorBest 
Hits: 2037

frezowanie dremelFrezy Dremel ze stali szybkotnącej o różnych kształtach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewna egzotyczne, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Doskonale naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają zagłębienia profilują powierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to kolejna grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Niesłychanie malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna egzotyczne, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, mosiądz, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z nadzwyczaj trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych kształtach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są niezwykle trwałe i funkcjonalne w pracy. Przydają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są bardzo trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drzewo, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy Dremel kształtowe. To takie mini frezy spotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.