Niwelator do wyznaczania 2 spadkow

User Rating:  / 0
PoorBest 
Hits: 1272

niwelator laserowyWitam.
W sklepie wypróbowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zdziwiło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o absolutnym zabezpieczeniu niwelatora przed kurzem, druga cyfra 4 sygnalizuje, że przyrząd jest odporne na kropelki wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz z wiatrem. Czyli jak załapie nas burza podczas pomiaru to niwelator wytrzyma.
W kuferku standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do niwelatora i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i łata. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak ustawimy go w środku działki. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.
Niezależnie od szablonowych funkcji laser ma możliwość ustalania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Całość wyświetla się na panelu. Zakres spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków bodajże się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w okresie zimowym nie podjechały.
Gdyby ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć uprzednio nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam